"Modern Japon Savaş Sanatı"

Aikido

Aikido İzmir Hakkında

Aikido Hocası, Sensei Hüseyin Yılmaz, Aikido Federasyonu, Dan Japonya Aikikai Aikido Federasyonu, Dan Türkiye Aikido (Wushu) Federasyonu üyesidir.


4. Dan Japonya Aikikai Aikido Federasyonu

3. Dan Türkiye Aikido (Wushu) Federasyonu

2. Kademe Antrenörü Türkiye Aikido (Wushu) Federasyonu


Aikido Hocamız Hüseyin YILMAZ Sensei Aikido’ya ilk kez, şu an ülkemizdeki iki 6. Dan Hocadan biri olan Ali ULUDAĞ Şihan ile 1997 senesinde başlamıştır. Aikido’yu önceleri öğrenci, daha sonra kıdemli öğrenci, alt çalıştırıcı, usta eğitici ve nihayet usta çalıştırıcı ya da Sensei olarak devam etmiştir.

Aikido Hocamız Ali San’ın dojolarında uzun süre sempai olarak öğrenci yetiştirmiş, Dokuz Eylül Üniversite Rektörlüğü Dojosunda dört sene hocalık yapmıştır.

Daha sonra Suat SEÇGİN Hoca ile birlikte Ali ULUDAĞ Şihan’a bağlı, Bornova Kültür Sanat Fabrikası – Dojosunu kurarak, orada Aikido dersleri vermeye devam etmiştir. Şu an hocamız Maxfit Spor Center da öğrenci yetiştirmeye ve Aikido anlamında, bu sanata, büyük katkılarını Türkiye federasyonunca onaylı resmi bir Aikido antrenörü olarak arttırarak devam ettirmektedir.

Aikido Hocamızın Fiili olarak öğrenci eğiticiliğine sekiz seneden beri devam etmektedir. Aikido’da öğrenmenin hiç bitmeyeceğini kabul eden hocamız, hocamızın hocası olan ve Türkiye’ ye Aikido’yu getiren, bu disiplini bir sanat anlamında yerleştiren 7.Dan seviyesindeki Kenji KUMAGAİ Şihan ile antrenmanları, seminer eğitimleri sürekli devam etmektedir.

Aikido Hocamızın derecesi; üyesi olduğu Dünya Japon Federasyonu’ndan HOMBU DOJO (AİKİKAİ) 4.Dan (Yondan) seviyesindedir. Türkiye ’de Aikido, Wushu Federasyonu’nun içerisinde yapılanmıştır. Son iki seneden beri hak edenlere Kenji KUMAGAİ önderliğinde TC Wushu Federasyonu tarafından Antrenörlük Belgesi verilmektedir.

Hocamız Türkiye ’nin Aikido savaş sanatı dalında ilk antrenörlerinden biridir. Hocamızın Ülkemizde Aikido’nun bağlı olduğu Wushu Federasyonu’ndan 4.Dan (Yondan) ve 1. Kademe antrenörlükten sonra 2. Kademe Antrenörlük belgesi mevcuttur.

Savaş sanatları anlamında geçmişe dönük olarak bakıldığında, Hocamız yirmi sekiz seneden beri uğraşısına devam etmektedir. Bu yirmibeş senenin 19 senesi aralıksız Aikido ile geçmiştir.

Aikido Hocamız, Aikido dışında Budo sanatları (Martial Art – Savaş Sanatları) içerisinde yaklaşık 15 senelik geçmişinde sırasıyla; güreş, Self-Defense Karate, Tayland Boksu da çalışmıştır.

Aikido Hocamız üniversite mezunu olup, pedagojik formasyon diplomasına da sahiptir.

Hocamıza sorduk: Neden Aikido Çalışıyorsunuz? Cevaben Aikido çalışırken ya da öğretirken çok eğlendiğini, kendi kişisel eğitimini disiplin anlamında yapabildiğini, Aikido çalışmanın yürüyüşüne dahi sirayet ettiğini, insandaki şiddet dürtülerini neredeyse yok ettiğini, daha sakin ve kontrollü olunduğunu, müsabakası olmaması nedeniyle, dojo arkadaşları arasında sağlam dostluk oluşturduğunu, Savunmaya yönelik bir disiplin olmasından dolayı genelde daha aydın kesimler (elit kesimlerce) arasında kabul bulduğunu, tercih edildiğini tarafımıza aktarmıştır.

Hüseyin YILMAZ Sensei ‘ye direk ulaşmak için Cep Numarası: 0 505 536 79 41Maxfit Sport Center:  Özkanlar Migros Arkası, Eski Tapu ve Kadostro Müdürlükleri yanı Bornova / İZMİR